Értékes pontokat szerzett serdülő csapatunk a pénteki a Bácsalmás elleni idegenbeli mérkőzésen. Ezzel a győzelemmel életben tartottuk az éremesélyünket

Bácsalmási SE – Abonyi KC

18:30 (9:17)

Ifjúsági csapatunk a bajnoki elsőségért vívott párharcban alulmaradt a TEMPO otthonában. Egy jó mérkőzéskezdést követően a sorozatos emberhátrányos játék megtörte a fiatalokat és átengedtük a mérkőzés irányítását. Félidőben már nagy gólhátrányban voltunk, melyet ugyan tudtunk csökkenteni a második játékrész közepén, de ez újabb energiákat vett ki a csapatból. Végül a különbség 8 gólnál állt meg.

Ez a vereség azt jelenti, hogy a mérkőzés számot tekintve hátrányban, de így pont előnyben lévő TEMPO került a tabella élére, mi pedig a 2. helyre. A hátralévő két mérkőzésnek kötelező győzelemnek kell lenni, de a bajnoki cím sorsa már nem (csak) a mi kezünkben van.

TEMPO KSE-BVSC -Abonyi KC

39:31 (20:14)

Felnőtt csapatunk is legalább olyan fontos mérkőzést játszott, mint ifi csapatunk, csak sajnos itt a bennmaradást jelentő pontok megszerzése volt a tét.

Mindenki elszántan lépett a pályára és csak a győzelemre gondolt mindenki. A mérkőzést jól is kezdtük. Remek védekezésünknek köszönhetően folyton passzív játékig tartottuk ellenfelünk támadásait. Támadásinkat türelmesen kidolgoztuk és helyzeteinket gólra is váltottuk. Félidőre egy leheletnyi előnyre tettünk szert, de ez elég volt, hogy a második játékrészben is türelmesen játszunk.

Lendületünk nem tört meg, de sajnos előjöttek a hibák mind védekezésben, mind pedig támadásban. Az előny megtartásában nagy szerepe volt kapusainknak, akik ismét magas százalékban védtek. 45. percig igyekezett felkapaszkodni a Tempo, mely 2 gólig sikerült is,de ez sokat kivett játékukból, mi pedig újra észbe kaptunk és tovább termeltük a gólokat. Végül mindenki játéklehetőséget kapott, hiszen a mérkőzés hajrájában már 7-8 góllal is vezettünk.

A kötelezőnek számított két pontot ugyan megszereztük, de még további pontok szükségesek a hátralévő mérkőzéseken.

TEMPO KSE  – Abonyi KC

31:38 (13:17)

Játékosok: Benkucs Z.(4), Bugyi M.(3), Dengi Z., Gulyás P.,  Matócsi I.(2), Mészáros L.(6), Nagy K., Ollári Sz., Rékasi R (5). Szűcs B.(9), Újhelyi T.(5), Vígh J.,  Vujovic M.(4)

Kapusok: Csernyik V., Medgyes G.,  Pál I.,

Mérkőzés eredményének alakulása: 8.p 1:5; 10.p 4:7; 15.p. 6:10; 20.p.9:14; 25.p. 12:16; 30.p. 15:19; 35.p. 18:22; 41.p. 21:24; 45.p. 24:26; 50.p. 26:29; 55.p. 28:33; 60.p, 31:38

Hétméteresek: 4:3; 0-0

Három hét múlva a következő fordulóban hazai mérkőzések következnek a Dunaújváros csapatai ellen!