Az NBII-es bajnokság déli csoportjának első mérkőzését és egyben csapatunk első hazai mérkőzést rendeztük meg az elmúlt hétvégén a Varga István Városi Sportcsarnokban.

Nagy izgalmakkal vártuk már a bajnoki rajtot, és hogy megnézzük mire is leszünk képesek a harmad osztályban.

A játékos keretünk kibővült egy kiváló rutinos irányítóval Vujovic Mirkóval és egy fiatal, tehetséges bal átlövő játékossal Ledacs-Kis Róberttel, azonban ő csapatba való beépítésük még egy pár mérkőzést igénybe vesz, kell egy kis idő, hogy minden gördülékenyen menjen.

Ellenfelünk az igen csak fiatal játékoskerettel rendelkező PLER-Budapest U23 csapata volt. A fiatalok által diktált gyors tempót a 41. percig tudtuk tartani. A hullámzó játékunk nem tudta azt eredményezni, hogy egy biztosabb vezetésre tegyünk szert az első félidőbe, így 2 gólnál nagyobb előnyt nem tudtunk kiharcolni. Ráadásul ez az előny 30. perc játék után el is fogyott. 16:16-os eredménnyel fordultunk a második játékrészre.

A második félidő elején az előny úgymond nálunk volt, hiszen a 41.percig a PLER-nek kellett mindég egyenlíteni. Majd a fáradtságnak is köszönhetően koncentráció alább hagyott és több bosszantó hibát vétettünk, amit természetesen ellenfelünk gólra váltott. Egy 4 gólos hátrányt ugyan be tudtunk hozni, de a végjáték is jobban sikerült ellenfelünknek és így 2 góllal, azaz 31:33-ra megnyerték a bajnoki nyitányt.

A védekezésünk még hagy némi kívánni valót maga után, ezért a heti munka elsősorban ennek a javításáról szól. Fontos lesz az is az elkövetkezendő időszakban, hogy mindenki elfelejtse a megyei rangadók ritmusát, játékát és felnőjön a jelenlegi feladathoz, nem beszélve arról, hogy egyes játékosoknak többet kell vállalni. Fontos lesz, hogy a vereség ellenére magabiztosan utazzunk a következő fordulóban a RÉV TSC-hez.

Játékosok: Benkucs Z.(1), Bugyi M.(12), Gulyás P., Ledacs-Kis R.(2), Matócsi I.(2), Mészáros L.(2), Nagy A., Szűcs B.(3), Urbán L.(4), Újhelyi T.(3), Újhelyi Z., Vujovic M.(1), Vígh J.(1)

Kapusok: Medgyes G., Pallér P., Pál I.

Mérkőzés eredményének alakulása: 6.p 4:2; 10.p 7:3; 15.p. 9:7; 20.p. 9:9; 25.p. 13:13; 30.p. 16:16; 35.p. 19:19; 40.p. 21:21; 45.p. 22:26; 50.p. 26:28; 55.p. 27:29; 60.p. 31:33

Hétméteresek: 7-5; 4-1

Hétvégén ahhoz a RÉV-hez megyünk, akik az első fordulóban 23:24-ra diadalmaskodtak a Dunaharaszti otthonában.