Az elmúlt hétvégén újra megtöltötte a Varga István Városi Sportcsarnokot a kézilabda világa. A Pénzügyőr SE serdülő, ifjúsági és felnőtt csapatát láttuk vendégül.

Mivel ismertük korábbról a Pénzügyőr kézilabda egyesületét, az ott folyó munkát, tudtuk, hogy nehéz mérkőzések lesznek ellenük.

Serdülő csapatunk az előző fordulóban, idegenben elszenvedett RÉV elleni egy gólos vereséget (20:19) követően szeretett volna pontot itthon tartani. Az esély meg is volt egészen az első félidő végéig. Sajnos benn maradtunk az öltözőben és a Pénzügyőr a második játékrész elején behozhatatlan előnyre tett szert. Nem sikerült ezúttal sem a pontszerzés, ugyanis 9:10-es félidőt követően 16:24 lett a mérkőzés végeredménye.

Játékosok: Brezvai L., Fekete T., Földi T., Hegedűs G., Jánny D., Seres B. (4), Seres T. (1), Sulyok I. (1), Szűcs B. (5), Vágó B. (5),

Kapus: Varga Z. L.

Ifjúsági csapatunk ezen a hétvégén igen kimagasló eredményt hozott, miután a második fordulóban nagyarányú győzelemmel tért haza a Tiszakécske VSE otthonából. (10:39)

A Pénzügyőr két, korábbi főlényes győzelemmel utazott el hozzánk. Azonban csapatunk Nagy Attila edző vezényletével megmutatta, hogy mire is képes. Szinte hibátlan játékkal múlta felül ellenfelét. Mind védekezésben, mind támadásban remekeltek a fiatalok. Változatos, ötletes és pontos játékunkkal állva hagytuk a Pénzügyőr csapatát. Az első félidő már remekül sikerült és 17:11-es eredménnyel vártuk a folytatást. A második félidőben továbbra is kijöttek a játékok, volt határozott védekezés, kapusteljesítmény és mind ez meghozta a 31:24-es győzelmet.

Játékosok: Bagi N. (10), Benyus M. (1), Bugyi Cs., Juhász Á., Ollári Sz. (4), Kelemen P.,  Komáromi Z. (10), Seres B., Seres T., Szabó K.(2), Szűcs B., Varga A. (4),

Kapusok: Pintér L., Varga Z. L.,

Felnőtt csapatunkban bízni lehetett, hogy itthon tart pontot, pontokat a Pénzügyőr ellen. Már csak azért is, mert a második fordulóban egy remek játékkal, 2 góllal maradtunk alul a kiváló játékerővel rendelkező RÉV TSC ellen (28:26).

Ezúttal is jól belelendültünk a játékba, de a 20. perc tájékán alább hagyott lendület. Ekkor át is vette a Pénzügy a vezetést. Jöttek a hibák, a kapkodó játék. Két kiváló lövő játékosuk megtalálta az ellenszert a védőfalunk ellen és sajnos a kapuból sem jött támogatás. 13:17-es eredményről vártuk a folytatást. Jól is kezdtük és felzárkóztunk 2 gólra, viszont a vendégcsapat újra megrázta magát és kezébe vette az irányítást, amit hagytunk is. Mi nem tudtunk megújulni és enervált lett játékunk. Fokozatosan növelte előnyét a Pénzügyőr, végül 23:29-re megnyerte a mérkőzést és ezzel megszerezte a 2 pontot.

Játékosok: Benkucs Z.(1), Bugyi M.(8), Ledacs-Kis R.(2), Mészáros L.(4), Nagy A., Nagy K., Rékasi R., Sipos A.,  Szűcs B.(3), Urbán L., Újhelyi T.(2), Vujovic M.(1), Vígh J.(2)

Kapusok: Bugyi G. Medgyes G., Pallér P.,

Mérkőzés eredményének alakulása: 6p 2:3; 10.p 4:4; 15.p. 8:7; 20.p. 10:10; 25.p. 11:12; 30.p. 13:17; 36.p. 16:18; 44.p. 18:22; 48.p. 20:25; 52.p. 20:27; 55.p. 22:28; 60.p. 23:29

Hétméteresek: 3-2; 2-1